Kurabiye Kaç Derecede Pişer?

Kurabiye Kaç Derecede Pişer?
31 Ağustos 2018 tarihinde eklendi, 7.488 kez okundu.

Çok sevilen ve yapımı çok basit olan tatlı, tuzlu, meyveli, çikolata parçacıklı ve birçok çeşidi olan çay saatlerinin vazgeçilmezi ve en çok çocukları mutlu eden yiyeceklerden olan kurabiyelerin yapımı kadar pişirme süresi ve derecesi de kurabiyelerin lezzetinde etkili olmaktadır. Kurabiyenin yapımı çok kolay olsada ağızda dağılıp, çıtır çıtır olması için pişirme süresi çok önemlidir.

Kurabiye Kaç Dakikada, Kaç Derecede Pişer?
Kurabiyenin çeşidine göre derecesi ve pişirme süresi değişiklik gösterebilir. Kurabiyenin yumuşak ve ağızda dağılan kıvamda olmasını istiyorsanız 180 derecede önceden ısıtılmış fırında 25-30 dakika arasında pişirebilirsiniz. Fakat daha sert ve kıtır kıtır bir kurabiye istiyorsanız 200-220 derece önceden ısıtılmış fırında 15-20 dakika kadar pişirebilirsiniz. Başka bir yerden okuyarak tarif alıyorsanız tarifte kaç derecede ve ne kadar sürede pişmesi gerektiği yazıyorsa tarifteki bilgiler dikkate alınmalıdır.

Kurabiye Yapımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
-İlk olarak kurabiye yapılırken hangi malzemeler kullanılacaksa malzemelerin oda sıcaklığında olmasına dikkat edilmesi gerekir.

-Kurabiyenin yumuşak olmasını istiyorsanız kullanıcağınız tereyağı ya da margarin ilk önce eritip daha sonra soğumaya bırakın.

-Kurabiye yapımında kullanacağınız un, vanilya ve kabartma tozunu bir elek yardımı ile eleyerek kullanırsanız kurabiye hamurunda topaklanmalar olmaz.

-Ağızda dağılan o meşhur kurabiyeyi yapmak için kulak memesi kıvamı yeterlidir. Unu fazla eklerseniz ortaya sert bir kurabiye çıkar.

-Son olarak fırını mutlaka önceden ısıtın.

Mis Kokusuyla Evinizi Saracak Nefis Kurabiye Tarifleri
Bademli Kavala Kurabiyesi Tarifi
Üç Malzemeli Un Kurabiyesi Tarifi
Elmalı Kurabiye Tarifi
Mahlepli Zeytinli Kurabiye Tarifi
Dantel Kurabiye Tarifi
Mantar Kurabiye Tarifi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

*

Sayfa başına git
Yandex.Metrica