Kobe Eti Nedir?

Kobe Eti Nedir?
22 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 3.026 kez okundu.

Japonların Wagyu bölgesinde Özel olarak ürettiği Wagyu sığırlarından elde edilen Kobe eti, “dünyanın en pahalı eti” olarak biliniyor. Bu etin pahalı ve çok lezzetli olmasının en temel nedeni üretim koşulları ve yöntemi…

Kobe etini eşsiz kılan özellik ise etin elde edildiği hayvanların yetişme koşulları. Wagyu’da yetiştirilen hayvanlar doğdukları günden itibaren hiç bağlanmıyorlar daima serbestler ve hareketsizler. Günde üç öğün yiyip,20 litre kadar arpa suyu yani bira içiyorlar ve böylece sindirim sistemleri epey rahatlatıyor.Ardından da hayvanlara masaj uygulanıyor. Bu yüzden kas sistemi gelişmeyen bu hayvanlarda, sinir de olmuyor.

Wagyu sığırı

Tabiki bunca uğraşın ardından, etin tabağı da yüzlerce Dolar ediyor ve bu et “dünyanın en lezzetli eti” olarak nitelendiriliyor.

Kobe Eti

Kobe eti nasıl pişirilir?
Kobe eti Batı mutfağında biftek olarak bilinir ve pişirilir. Japon mutfağında ise pişirme şekli teppanyaki olan bu etin, bir şehir efsanesine göre kadınlar tarafından pişirildiğinde çok daha lezzetli olduğu söylenir. Kobe danasını pişirme şekli diğer dana etlerinden farklıdır.Bu et çok yağlı olduğu için çok az pişirilmesi gerek ve kızgın dökme tavaya adeta değdirmek suretiyle pişirilmesi gerekiyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

*

Sayfa başına git
Yandex.Metrica