Kilo Alma Yöntemleri

Kilo Alma Yöntemleri
13 Mart 2016 tarihinde eklendi, 1.562 kez okundu.

Günümüzde hep kilo verme sorunuyla karşı karşıyayız. Fakat Bazıları için ise kilo alamamak bir kabus ve içinden çıkılamayan bir durumdur. Hızlı çalışan bir metabolizmaya sahipseniz ve kilo alamıyorum, kilo almak istiyorum diyenlerdenseniz, En etkili kilo alma yöntemleri ve sağlıklı kilo alma yolları, nasıl kilo alınır?

Düzenli kilo almak için içeriğinde yeterli oranda yağ, karbonhidrat ve protein içeren bir diyet programı uygulayacak olursanız hızlı ve kolay bir şekilde kilo alabilirsiniz. Özellikle içeriğinde protein bulunan gıdalar hem kilo almanızı hem de kas yapınızın güçlenmesini sağlayarak kilo almaya yardımcı besinler olarak bilinirler.

Kilo Alma Yöntemleri
-> Kahvaltı mümkün olduğu kadar erken yapılmalıdır. Kahvaltıda yumurta, peynir, ceviz vb. protein oranı yüksek gıdalar tüketilerek sağlam bir kahvaltı yapılmalıdır.

-> Kesinlikle öğün atlanmamalıdır. Bir öğün tamamen atlandığında diğer öğündeki iştahın azalması da olasıdır.

-> Kuvvet egzersizleri ile kas kütlesi artırılabilir. Ancak kilo alma sürecinde kardiyo egzersizleri tercih edilmemelidir.

-> Kas kütlesini korumak için her öğünde yeterli protein ve karbonhidrat alınmalıdır.

-> Uzun süre aç kalınmamalıdır.

-> Öğün aralarında hacmi küçük ama protein ve enerji değerleri yüksek gıdalar tercih edilmelidir. (Ceviz, badem, fındık, kuru üzüm vb.)

-> Yemeğin yanında veya öncesinde bir şey içilmemelidir.Yemekle beraber bol su tüketimi yiyebileceğiniz miktarı azaltır.

-> Yemekten sonra bir şey içmek sindirimi aksatacağı için su içilmesi için bile yemekten sonra en az 45 dakika geçmesi gerekir.

-> Fazla olmamak kaydıyla tatlı tüketilebilir. Ancak tatlıların belirli bir ölçüden sonra ana öğünde iştahın kapanmasına neden olacağı unutulmamalıdır.

-> Yemekten 1-2 saat önce yapılacak hafif tempoda yürüyüş ve eşdeğer egzersizler iştahı açar ve tüketilecek besin miktarını artırır.

-> İştah açıcı baharatlar yemeklerde kullanılabilir.Örnek olarak nane, kimyon gibi baharatlar iştah açıcı özellikleriyle bilinir. Yemeklerle beraber bunların tüketilmesi işer yarar.

-> Geceleri erken yatılarak vücudun dinlenmesi ve dokuların yapılandırılması için gerekli istirahat zamanı sağlanmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

*

Sayfa başına git
Yandex.Metrica