Kemik Suyu Nasıl İçilir ve Faydaları Nelerdir?

Kemik Suyu Nasıl İçilir ve Faydaları Nelerdir?
20 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 1.152 kez okundu.

Saray mutfağından günümüz mutfağına kadar uzanan yüzlerce yıldır kullanılan ‘Ölüyü bile diriltir’ atasözüne dahi konu olmuş şifa ve lezzet kaynağı olarak tanımlanan ilikli kemik suyu sebze ve baharatlarla tatlandırılarak içilebilen ya da yemeklere eklenip tüketilebilen, çeşitli sosların yapımında kullanılan doğal lezzet kaynağıdır.Bilim dünyasında insan sağlığına birçok katkısı araştırılıp kanıtlanan kemik suyu son dönemde oldukça yaygınlaşmıştır. Asıl önemli konuya geçelim…Peki, Kemik Suyu Faydaları Nelerdir? Buyurunuz, birlikte öğreniyoruz.

-Gelişim çağındaki çocuklar ve bizlerde bağışıklık sistemini güçlendirdiği için soğuk algınlığı gibi birçok hastalığa karşı vücudu koruyor.

-Ayrıca içeriğindeki kalsiyum,magnezyum ve fosfor ile gelişim çağındaki çocuklar ve gençlerin büyüme hormonunun düzgün bir şekilde çalışmasına yardımcı oluyor.

-İçeriğindeki kalsiyum,magnezyum ve fosfor ile ilerleyen yaşlarda görülen kemik erimesi,eklem ağrısı ve iltihabı önler ve eklem hastalıkları gibi rahatsızlıklara yakalanma riskini azaltır.

-Antioksidan özelliği sayesinde Uykuyu düzene sokar ve zihni sakinleştirir.

-Sindirim sisteminin, mukazasına ve besinlerin sindirilmesine yardımcı olur.

-Kasların güçlenmesine yardımcı olur.

-Ameliyat ve ciddi kazalar sonucu oluşan yaralar ve kırılan kemiklerin daha hızlı bir şekilde iyileşmesine destek oluyor.

-İçeriğindeki mineraller ve aminoasitler sayesinde Cilt, saç ve tırnak sağlığında etkilidir.Ayrıca erken yaşlanma etkilerini, kırışıklıkları, lekelenmeleri en aza indirir.

Ev yapımı Kemik Suyu Tarifi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

*

Sayfa başına git
Yandex.Metrica