İSKENDER İSKENDEROĞLU VE EVLATLARI

İSKENDER İSKENDEROĞLU VE EVLATLARI
22 Şubat 2018 tarihinde eklendi, 913 kez okundu.

İSKENDER İSKENDEROĞLU VE EVLATLARI

Son zamanlarda İskender kebap yapan birçok yer açıldı. Ancak hepsinin aynı kalitede yapmadığını belirtmekte fayda var. Özellikle fast-food temalı yerlerde yapılan kebapları tercih etmemek gerekiyor. Gerçek anlamda lezzetli bir iskender yemek istiyorsanız, bu işi kuşaklar boyunca yapan İskender İskenderoğlu işletmelerine güvenebilirsiniz.İskender İskenderoğlu şubeleri günümüzde sadece Bursa’da ve İstanbul’da bulunuyor. İşletmenin güvenilirliğinden ve yemeklerin lezzetinden bahsetmeden önce bazı biraz da tarihini inceleyelim.

İSKENDER İSKENDEROĞLU’NUN TARİHİ

İskender kebap, 1867 yılında Mehmet oğlu İskender Bey tarafından bulundu. İskender Bey, ailesi tarafından işletilen kebapçıda çalışıyordu ve tandırda yapılan kebap müşterileri pek memnun etmiyordu. Bir kazığa takılarak döndürülen kebabın bazı yerleri pişmezken, bazı yerleri aşırı pişmekteydi. Bu durum da hâliyle işletme için problem yaratmaktaydı.

Ancak İskender Bey kıvrak zekâsını kullanarak, kebabı kazığa yatay olarak değil de dik olarak yerleştirmeye karar verdi. Bu sayede ateş kebabın her yerine eşit bir biçimde ulaşabiliyor ve pişen kebap lezzetli oluyordu. Yoğurt, sos ve ekmek ile servis edilen bu kebap Bursa yöresinde İskender Bey’in kebabı olarak anılmaya başlandı ve bugün keyifle yediğimiz yemek böyle ortaya çıktı.

Kebapçı İskender, kebabın mucidi olan Mehmet oğlu İskender Bey’in dördüncü kuşak torunları tarafından işletiliyor. Bursa ve İstanbul’da bulunan İskender İskenderoğlu bu geleneği hala sürdürüyor. Hem yemeklerin lezzeti hem de personelin güler yüzlü tutumu, Kebapçı İskender’i her bakımdan tercih edilebilecek bir yer hâline getiriyor.

İSKENDER İSKENDEROĞLU ŞUBELERİ

Kebapçı İskender Bursa Merkez
Adres : Ünlü Cad. No:7 Heykel / Bursa
Telefon : 0224 225 18 67

Kebapçı İskender İstanbul Merkez
Adres : Rıhtım Cd. PTT Yanı Kadıköy, İstanbul
Telefon : 0216 336 07 77

Kebapçı İskender Ağaoğlu Ataşehir MY Office
Adres : Batı Ataşehir Ağaoğlu MY Office A Blok No:5 Ataşehir/İSTANBU

Kebapçı İskender Bağdat Caddesi
Adres : Çınardibi Uğurlu Apt. 375/1 Erenköy, İstanbul
Telefon : 0 216 302 02 37

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

*

Sayfa başına git
Yandex.Metrica