Ödem Azaltıcı Çay Tarifleri

Ödem Azaltıcı Çay Tarifleri
5 Şubat 2018 tarihinde eklendi, 929 kez okundu.

Ödem Azaltıcı Çay Tarifleri

Ödemin aşırı tuzlu beslenme, ameliyat, fiziksel aktivite eksikliği, hamilelik, şeker hastalığı, adet dönemi, menopoz, bazı ilaçlar ve kötü beslenme gibi pek çok farklı nedeni bulunur. Ödem Azaltıcı bitki çayları ile vücutta biriken fazla sıvıdan daha kolay kurtulabilirsiniz ama tekrar etmesini önlemek için ödeme neyin sebep olduğunu tam olarak öğrenmelisiniz. Ödem Ve Şişkinlik Azaltıcı, metabolizma hızlandırıcı çay tarifleri

Boldo Çayı

En popüler sindirim kolaylaştırıcı bitkilerden Boldo yapraklarıyla yapılmış çaydan günde iki kere içmek, ödemden kurtulmanın en iyi yollarından birisidir. Boldo yapraklarında bulunan kinolizindin ve izokinolin gibi dolaşıma yardımcı alkaloidler, ödemi azaltır.Bunun için bir bardak kaynar suya 5-6 boldo yaprağı atıp, 5 dakika demlendirip,süzüp için.Afiyet olsun..

Karahindiba Çayı

Toksinlerden arınmak için birebir olan Karahindiba bitkisinin çiçeklerini çay yapmakta kullanabileceğiniz gibi salatalarınızda da kullanabilirsiniz. Karahindiba bitkisiyle yapılmış iki bardak çayın birini sabah diğerini akşam içmek ödemi azaltır.Bunun için karahindibanın birkaç yaprağını ya da çiçeğini kaynar suya atıp suyunu süzerek yavaş yavaş içmektir.

Kırkkilit Otu Çayı

Aktarlarda ve eczanelerde bulabileceğiniz Kırkkilit otu silika, potasyum ve magnezyum gibi mineraller içerir.Ayrıca idrar söktürücü ve toksinlerden arındırıcı olmasının yanı sıra doğal bir kan durdurucu ve ishal kesici görevi görür. Bir tatlı kaşığı kırkkilit otunu bir bardak kaynar suya atıp, beş dakika demleyin. Biraz meyan kökü ya da nane ekleyip tatlandırabilirsiniz.

Yeşil Çay

Toksinlerden arındırıp, idrar üretimini hızlandıran yeşil çay ayrıca iltihabın azalmasına ve ödemden kurtulmaya da yardımcı olur. Her gün üç bardağa kadar içebileceğiniz yeşil çayı aktarlarda bulabilirsiniz.Yeşil Çayı tatlandırmak için şeker yerine biraz bal ekleyebilirsiniz.

Huş Yaprağı Çayı

Potasyum tuzları bakımından zengin olan Huş ağacının yapraklarının idrar söktürücü etkisi vardır. Ayrıca ödem oluşumunu azaltırken ağırlık hissinden kurtulmanızı da sağlar. Huş Yaprağı Çayını
günde bir iki bardak içebilirsiniz. Bir tatlı kaşığı kadar huş yaprağını, bir bardak kaynar suya atıp beş dakika demleyin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

*

Sayfa başına git
Yandex.Metrica