Meme Estetiği Nedir? Hangi Teknikler Kullanılır?

Meme Estetiği Nedir? Hangi Teknikler Kullanılır?
17 Şubat 2018 tarihinde eklendi, 370 kez okundu.

Kadınlar için hem annelik hem de güzellik simgesi olan göğüslerin önemi oldukça büyüktür. Küçül göğüsler kadar büyük göğüslerinde sorun yaratabildiğini bir çok kadın yakından biliyor ve buna çeşitli çözümler arıyor, bu sebepten dolayı kadınlar ideal göğüs boyutlarını elde edebilmek için estetik ameliyatları tercih etmektedir. Çoğu zaman estetik amaçlı bazen ise zorunlu sebepler ile meme estetiği ameliyatına başvuran kadınların sayısı ülkemizde de bir hayli fazla.

Meme Estetiği Nedir?

Bu estetik türü dünya genelinde en çok uygulanan, kadınların istediği göğüs ebatlarına ulaşmasını olanak tanıyan ve üç farklı yöntemle gerçekleştirilen bir estetik operasyondur. Her yıl bir çok kadın göğüslerinden memnun olmadığı için meme estetiği yaptırıyor. Bazı kadınlar küçük göğüslerinin güzel olmamasından rahatsız olup meme büyütme ile daha çekici bir görünüme sahip olmak için cerrahi işlemler yaptırırken, bazı kadınlar da büyük göğüslere sahip olmalarından dolayı yaşadıkları sağlık sorunları nedeniyle meme küçültme ameliyatı yaptırmaktadır.

meme büyütme

Bu iki ameliyatın yanı sıra meme dikleştirme işlemi de son derece popüler estetik operasyonları arasında yer almaktadır. Özellikle doğum ve emzirme sonrası sarkan göğüsler için uygulanan bu işlem diğerlerine göre risk faktörü biraz daha fazladır. Süt kanallarına zarar verme ihtimalinin olduğu meme dikleştirme operasyonu için mutlaka deneyimli bir estetik merkezi seçmelisiniz.

Meme Estetiği Nasıl Yapılır?

Meme estetiği operasyonları tamamı genel anestezi altına gerçekleşmektedir.

Göğüs büyütme ameliyatları ufak göğüslere sahip olan kadınlara uygulanan bir yöntemdir. Göğüslerin arasındaki boyut farkını düzeltmek, aşırı kilo kaybı sonrasında göğüslerdeki sarkma veya küçülme, hastalıklar nedeniyle göğüslerini aldırmak zorunda kalmak gibi sebepler de göğüs büyütme ameliyatlarının nedenidir. Göğüs büyütme işlemi 18 yaşını tamamlamış bayanlara yapılmaktadır. Daha küçük bayanların göğüs gelişimini tamamlamamış olması ameliyata engeldir.

Silikon implantlar bir çok teknik kullanılarak meme içine yerleştirilebilir. Hangi teknikle yerleştirileceği, silikonun büyüklüğü, memenin yapısı gibi etkenler doktor tarafından hasta ile birlikte belirlenir.

Silikonlu Memelerde Kanser Riski

Silikonun patlamasından kanser olacağına dair bir çok görüş olsa da bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçek vardır o da böyle bir riskin asla olmayacağıdır. Hem silikonların patlama riski yoktur hem de patlasa bile içindeki sıvı vücuda zarar verecek bir madde değildir. Silikonlu göğüste mamografi sırasında kanserli hücrelerin tespiti zorlaşır. Tek olumsuz yanı budur.

Silikon Taktıktan Sonra Emzirme

Silikon sonrası emzirmeyle ilgili bir sorun yaşanmaz. Süt kanallarına zarar vermediği sürece elbetteki sorun oluşmayacaktır.

Eğer doğal yollarla göğüs büyütme işlemi yapmak için buradaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

*

Sayfa başına git
Yandex.Metrica