Cilt Bakım Serumları

Cilt Bakım Serumları
28 Şubat 2018 tarihinde eklendi, 322 kez okundu.

 

Cilt bakım serumlarının amacı normal cilt nemlendiricilerinin ulaşamadığı ciltteki en derin katmanlara inmek ve cildi beslemektir. Besin konsantresinin yüksek olması sayesinde serumlar ciltte hızlı bir şekilde emilir ve cilt yenilenme ve iyileşme sürecine girer. Cilt serumları yaşlanma karşıtı etkiler haricinde akne ve cilt lekeleri gibi problemler için de oldukça etkilidir.

Cilt Bakım Serumunun Uygulanması Nasıl Olur?

Cilt serumlarını kullanırken öncelikle cildiniz temiz olmalıdır. Daha sonrasında dengeleyici sütler veya tonikler uygulanabilir.

Serum kullanılırken çok az miktarda sürülmelidir. Küçük bir miktarda serum avuca alınır ve avuç içleri birbirine sürülerek serum ısıtılır. Yaşlanma karşıtı serumlar yukarıya doğru hareketlerle uygulanır. Cilt serumları boyun bölgesine de sürülmelidir. Gündüz veya gece kremleri sürülmeden önce serumun cilt tarafından iyice emilmesi gereklidir aksi takdirde cilt serumları görevini doğru şekilde yapamaz.

Serumlarda belirtilen kullanma talimatlarına uyulması gereklidir. Bu tür ürünler genellikle gece sürülse de bazılarının günde iki defa kullanılması önerilmektedir. Kullanılan serumun kişinin yaşına uygun olup olmadığına da bakılmalıdır.

Cilt Bakım Serumunun Etkileri

           Cilt bakım serumları yoğun yaşam koşulları ve strese bağlı olan yıpranmalarda cildin temel bakımına destek olarak kullanılır. Bu serumlar diğer cilt bakım ürünlerine göre daha hızlı etki eder ve gerekli noktalara ulaşır. Cildin yenilenmesine ve sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Cilt bakım serumlarının etkileri kısa sürede kendisini göstermektedir. Cilt bakım serumları farklı amaçlarla üretilmektedir. Deri elastikiyetini artıran, kırışık gideren, sivilce sorunlarında kullanılan, ciltteki lekeleri gidermede kullanılan, cildin pürüzsüz görünmesini sağlayan cilt bakım serumları mevcuttur ve bu serumların içeriği kişilerin problemlerine göre değişmektedir. Cilt bakım serumları çeşitli mineralleri ve vitaminleri içermelidir.

Cilt Bakım Serumu Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bütün cilt tiplerinde cilt bakım serumları aynı etkiyi göstermektedir amacına uygun serumlar her türlü cilt tiplerinde kullanılabilir. Bu konuda önemli nokta cildin yağlı veya kuru olması durumunda gerekli temizliğin yapılmasıdır. Ciltte gerekli temizlik yapıldıktan sonra serumlar uygulanmalıdır. Cildimizde hangi konuda problem var ise o yönde cilt bakım ürünleri seçmemiz gereklidir. Örneğin cildimizdeki sivilce sorununu gidermek istiyorsak o konuda etkili bir serum almamız gereklidir. Veya kırışıklık önleyici bir serum istiyorsak o soruna yönelik cilt bakım serumları seçmemiz oldukça önemlidir.

https://www.dermoeczanem.com/cilt-bakim-serumlari?s&pg=3

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

*

Sayfa başına git
Yandex.Metrica